Poradnik

organizacja pogrzebu krok po kroku

Organizacja pogrzebu w kilku krokach

Pogrzeb powinien zostać przygotowany w możliwie najkrótszym terminie. Wynika to z faktu, że przechowywanie zwłok w chłodni powyżej trzech dni wiąże się z dodatkowymi kosztami, które dla wielu osób stanowią duże obciążenie finansowe. Dobry zakład pogrzebowy z pewnością zajmie się organizacją w sposób kompleksowy, jednak warto zapoznać się z najważniejszymi etapami tego procesu. Scharakteryzowano je poniżej.

Czytaj więcej
transport zwłok

Jak zorganizować transport zwłok z zagranicy do Polski?

Śmierć bliskich to zawsze ogromna trauma dla rodziny. A jeśli to odejście ma miejsce z dala od domu rodzinnego, to pojawia się dodatkowy problem, jakim jest sprowadzenie zwłok. Ze względu na skomplikowane procedury sanitarne i urzędnicze najlepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie zajmującej się tego rodzaju transportem, np. drejka.pl.

Czytaj więcej
Krzyż, trumna

Czym kierować się podczas wyboru trumny?

Mogłoby się wydawać, że wybór trumny jest banalnym zadaniem. W momencie straty bliskiej osoby ciężko nam myśleć o doborze akcesoriów pogrzebowych. Godny zaufania zakład pogrzebowy z pewnością doradzi nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że takie przedsiębiorstwa często współpracują z producentami trumien i urn, dzięki czemu cena zakupu może być o wiele korzystniejsza. Jest to ważne dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu.

Czytaj więcej
Zakłady pogrzebowe na terenie Grudziądza

Co wchodzi w zakres usług pogrzebowych?

Utrata kogoś bliskiego sercu to niezwykle bolesny okres w życiu. Dodatkowo utrudnia ten czas szereg formalności, którymi trzeba się zająć praktycznie od razu w momencie otrzymania przykrej wiadomości o śmierci bliskiej osoby. Zamiast spokojnie wypłakać się w zaciszu domowego ogniska, trzeba jak najszybciej zająć się zorganizowaniem uroczystości pogrzebowej. Na pewno warto w tym czasie skorzystać z firmy, oferującej usługi pogrzebowe, która ułatwi nam przejście przez całą ceremonię.

Czytaj więcej