Poradnik

Dom Pogrzebowy Memento Mori

Domy pogrzebowe – dlaczego warto?

Utrata bliskiej osoby jest bolesnym doświadczeniem. Przeżywamy w tym okresie wiele trudnych emocji, co czasami odbiera nam siły do działania. Organizacja ceremonii pogrzebowej może być dodatkowym stresem, więc pomoc rodziny i przyjaciół jest szczególnie ważna. W tych trudnych chwilach możemy skorzystać z usług domu pogrzebowego, który oferuje profesjonalne wsparcie.

Czym jest dom pogrzebowy?

Domy pogrzebowe w Warszawie i innych miastach Polski świadczą kompleksowe usługi, związane z organizacją ceremonii pogrzebowych. To, co odróżnia je od zakładów pogrzebowych, to o wiele szerszy zakres usług. Nie tylko przewóz zmarłych i przygotowywanie ciała, ale wiele więcej. Korzystając z pomocy Domu Pogrzebowego Memento Mori otrzymamy wsparcie na każdym etapie przygotowań Ostatniego Pożegnania: od formalnych kwestii urzędowych, po odzież odpowiednią na pogrzeb.

Dom pogrzebowy – usługi

Bardzo ważne w organizacji pochówku jest złożenie dokumentów do Urzędy Stanu Cywilnego- otrzymamy tam akt zgonu. Istnieje również możliwość uzyskania zasiłku pogrzebowego i bezgotówkowe rozliczenie kosztów pogrzebu. Dom Pogrzebowy Memento Mori oferuje całodobowy transport ciała z każdego miejsca wskazanego przez klienta, pomaga również w sprowadzeniu zmarłego z zagranicy. Doświadczeni pracownicy domu pogrzebowego pomogą w kwestiach formalnych i logistycznych. W naszym imieniu ustalą termin pochówku na cmentarzu parafialnym lub komunalnym, doradzą w doborze trumny lub urny.

Aby poinformować o śmierci osoby bliskiej, publikuje się nekrologi i klepsydry. Redakcją i oprawą graficzną tych ogłoszeń również zajmuje się dom pogrzebowy. Umieszcza się je w gazetach, na tablicach ogłoszeniowych czy ścianach budynków.

To, co wyróżnia Memento Mori z Warszawy, to własna kaplica do dyspozycji. Pozwala to na komfortowe przeprowadzenie ceremonii, zgodnie z obrządkiem religijnym. Firma oferuje również pogrzeby świeckie, które prowadzi licencjonowany Mistrz Ceremonii. Do każdej ceremonii podchodzi indywidualnie. Całość odbywa się z uszanowaniem ostatniej woli zmarłego oraz życzeń rodziny, dom pogrzebowy zapewnia również oprawę muzyczną. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pracownicy w każdej kwestii służą radą swoim klientom.
W okresie między pochówkiem a postawieniem stałego nagrobka, dom pogrzebowy Memento Mori oferuje drewniane nagrobki tymczasowe, które można ozdobić kamyczkami lub obsadzając kwiatami.

Dodatkowe usługi

Dla osób mieszkających zagranicą lub daleko od miejsca spoczynku bliskich, Dom Pogrzebowy Memento Mori z Warszawy świadczy usługi opieki nad grobami, obejmujące pielęgnację nagrobka, zapalanie zniczy i dekorację wiązankami kwiatów. Dzięki temu mamy pewność, że grób jest zadbany, nawet gdy nie mamy możliwości regularnie go odwiedzać.

W tak trudnych chwilach, kluczową kwestią jest profesjonalne podejście do klienta. Okazanie empatii i zrozumienia dla przeżywanych emocji, otwartość i akceptacja są bardzo ważne, by zapewnić komfort bliskim osobom zmarłego. Skorzystanie z usług domu pogrzebowego z wieloletnim doświadczeniem, będzie nieocenionym wsparciem, które ułatwi spokojne przeżywanie żałoby.

cmentarz kraków

Krakowskie cmentarze, na których odbywają się pogrzeby

Kraków to duże miasto, dlatego też znajduje się tu kilka metropolii. Oprócz obiektów zabytkowych, jak stary Cmentarz Podgórski czy Cmentarz Żydowski, pogrzeby odbywają się przez cały rok. Miejsca na nekropoliach krakowskich są ograniczone, dlatego też dominują tutaj groby rodzinne – wiele cmentarzy jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowało się poza granicą miasta.

Czytaj więcej
organizacja pogrzebu krok po kroku

Organizacja pogrzebu w kilku krokach

Pogrzeb powinien zostać przygotowany w możliwie najkrótszym terminie. Wynika to z faktu, że przechowywanie zwłok w chłodni powyżej trzech dni wiąże się z dodatkowymi kosztami, które dla wielu osób stanowią duże obciążenie finansowe. Dobry zakład pogrzebowy z pewnością zajmie się organizacją w sposób kompleksowy, jednak warto zapoznać się z najważniejszymi etapami tego procesu. Scharakteryzowano je poniżej.

Czytaj więcej
transport zwłok

Jak zorganizować transport zwłok z zagranicy do Polski?

Śmierć bliskich to zawsze ogromna trauma dla rodziny. A jeśli to odejście ma miejsce z dala od domu rodzinnego, to pojawia się dodatkowy problem, jakim jest sprowadzenie zwłok. Ze względu na skomplikowane procedury sanitarne i urzędnicze najlepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie zajmującej się tego rodzaju transportem, np. drejka.pl.

Czytaj więcej
Krzyż, trumna

Czym kierować się podczas wyboru trumny?

Mogłoby się wydawać, że wybór trumny jest banalnym zadaniem. W momencie straty bliskiej osoby ciężko nam myśleć o doborze akcesoriów pogrzebowych. Godny zaufania zakład pogrzebowy z pewnością doradzi nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że takie przedsiębiorstwa często współpracują z producentami trumien i urn, dzięki czemu cena zakupu może być o wiele korzystniejsza. Jest to ważne dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu.

Czytaj więcej