Poradnik

usługi pogrzebowe Drejka

Jakim procedurom podlega sprowadzenie zwłok z zagranicy?

Śmierć poza granicami kraju to ogromny problem dla bliskich, którzy przeżywając żałobę muszą zmierzyć się z problemem załatwienia formalności i pozwoleń na sprowadzenie zwłok.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy


Najłatwiej jest załatwić transport zwłok z terenu Unii Europejskiej oraz państw stowarzyszonych. Bardzo trudne i kosztowne jest przywożenie zmarłych lub ich szczątków z odległych zakątków globu. Aby sprostać wszystkim trudom rodziny wynajmują firmy specjalistyczne, które zajmują się transportem zwłok i organizacją pochówków.
Przygotowanie do transportu należy rozpocząć w urzędzie polskim – pierwszą zgodą, jakiej potrzebujemy jest pozwolenie na pogrzeb wydane przez starostę powiatu, na terenie którego planowany jest pochówek. Wniosek o wydanie decyzji w urzędzie składa osoba spokrewniona ze zmarłym (dopuszcza się pokrewieństwo do czwartej linii). Oczekując na zgodę starosty warto udać się do stacji SANEPID po dokument uprawniający do transportu zwłok przez terytorium RP – do odległości 60 km taka zgoda nie jest wymagana.
Mając pozytywną decyzję starosty można wyprawić się za granicę. Nie trzeba tego robić osobiście – wystarczy upoważnienie dla przedstawiciela firmy realizującej zleconą usługę transportową.

Transport zwłok a przepisy zagraniczne


Przywiezienie zwłok do kraju zawsze odbywa się przy współpracy z polskimi placówkami konsularnymi. Tam właśnie należy przedstawić pozwolenie od starosty oraz akt zgonu uzupełniony zaświadczeniem, że śmierć nie nastąpiła na skutek choroby zakaźnej. Wraz z wnioskiem kierowanym do konsula należy uiścić opłatę. Po uzyskaniu dokumentów z konsulatu należy jeszcze zdobyć pozwolenie od władz miejscowych na wywóz zwłok. Wszystkie te formalności przejmie na siebie zakład usług pogrzebowych Drejka.
Transport może odbywać się drogą lądową, powietrzną lub morską. Ze względu na epidemię koronawirusa przed podjęciem jakichkolwiek działań należy sprawdzić, jakie są procedury bezpieczeństwa wydane przez dany kraj na czas pandemii. Do transportu używa się odpowiednio zabezpieczonych trumien z metalowym wkładem lub metalowych urn.

Ile kosztuje transport zwłok z zagranicy?


Koszty usługi przywozu ciała z zagranicy zależne są przede wszystkim od odległości oraz środka transportu. Najszybszy jest transport lotniczy, ale jest on jednocześnie najdroższy. Dodatkowo warto pamiętać, że nie każda linia lotnicza pozwala na przewóz trumien.
Wynajmując firmę przewozowa należy zawsze sprawdzić jakie są stawki za kilometr.
Obok opłaty za transport rodzina musi liczyć się z kosztami przechowania ciała, kremacji, balsamacji czy innych usług pogrzebowych wykonanych na terenie obcego kraju. Dobrym pomysłem jest rozszerzenie polisy na życie o ubezpieczenie na wypadek śmierci poza granicami RP.

kremacja gdańsk

Pogrzeb tradycyjny czy urnowy?

Osoby, które stają przed perspektywą zorganizowania pogrzebu bliskiej osoby, bardzo często muszą zadecydować o wielu rzeczach. W podejmowaniu tych decyzji kierują się nie tylko własnymi upodobaniami, ale także wolą zmarłego. Zadecydować trzeba, czy pochówek ma być kameralny, czy też zgromadzić dużą ilość ludzi. Warto także zastanowić się, czy zmarłego pochować w tradycyjnej trumnie, czy też poddać go kremacji.

Czytaj więcej
usługi pogrzebowe Zgierz

Zakład pogrzebowy w Zgierzu

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciężkim przeżyciem dla całej rodziny. Niestety w takich momentach nie da się myśleć o załatwianiu formalności związanych z pogrzebem.

Rodzaje usług pogrzebowych


Firma Patora działa w miejscowości Zgierz od wielu lat i cieszy się dużym uznaniem. Zakład pogrzebowy posiada szeroką ofertę usług pogrzebowych. Pomoc rodzinie w organizacji pożegnania jest głównym celem zakładu pogrzebowego Patora. Niezwykle ważna jest również ostatnia wola osoby zmarłej, którą koniecznie trzeba uszanować. Pogrzeby organizowane są na cmentarzu w Zgierzu, a także w jego okolicach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że odbiory i przewozy ciał do chłodni są realizowane przez całą dobę. Zarówno uroczystości tradycyjne, jak i kremacyjne są wykonywane z pełną dbałością o szczegóły. Najważniejsze informacje związane z pogrzebem można uzyskać w biurze zakładu pogrzebowego. Biuro zrealizowane jest w centrum miasta, dlatego każdy powinien bez większych problemów je znaleźć. Można się także zdecydować na wysokiej jakości akcesoria funeralne.

Zakład Pogrzebowy Patora: https://pogrzebypatora.pl/

Oferta zakładu pogrzebowego


W swojej ofercie zakład pogrzebowy posiada urny, trumny, a nawet relikwiarze. Wszystko jest wykonane z wysokiej klasy materiałów, dlatego nie trzeba martwić się o trwałość. Najważniejsze jest, żeby każda uroczystość miała podniosłą atmosferę. Należy mieć na uwadze, że pogrzeb to bardzo trudny czas. Człowiekiem targają wtedy silne emocje, które niezwykle ciężko jest opanować. Dodatkowo przytłaczają nas kwestie organizacyjne oraz formalności. Pracownicy zakładu pogrzebowego Patora posiadają duże doświadczenie w relacjach z ludźmi, dlatego doskonale wiedzą, jak muszą się zachować. Przede wszystkim ważne jest zrozumienie potrzeb klientów i wyjście im naprzeciw. Przy organizacji pogrzebu potrzebne będą takie dokumenty jak: akt zgonu, karta zgonu, dowód osobisty osoby zmarłej, zaświadczenie z parafii, a także dowód osobisty osoby, która zajmuje się organizacją uroczystości. Zadaniem rodziny jest wezwanie lekarza rodzinnego, gdy do śmierci doszło w domu. Lekarz jest osobą uprawnioną do wystawienia karty zgonu. Usługi pogrzebowe w Zgierzu obejmują także transport osoby zmarłej.

zakład pogrzebowy pułtusk

Zakład pogrzebowy Kraszewski – usługi pogrzebowe Pułtusk

Organizacja pogrzebu to bardzo skomplikowane zadanie, które powinno być zlecone firmie o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku.

Co oferuje zakład pogrzebowy Kraszewski?


Pochówek to wiele skomplikowanych procedur, również pod względem formalności. Zespół ekspertów pracujących w zakładzie pogrzebowym Kraszewski w miejscowości Pułtusk zadba o to, aby wszystkie formalności zostały spełnione. Warto nadmienić, że do rozpoczęcia procedury potrzebne będzie okazanie kilku bardzo ważnych dokumentów, takich jak karta zgonu. Dopiero potem zakład pogrzebowy może przejść do dalszych czynności związanych z pochówkiem zmarłego. Bliscy osoby zmarłej mogą wybrać cmentarz, na którym pochowana będzie osoba zmarła. Niezależnie od odległości, pracownicy zakładu pogrzebowego Kraszewski zadbają o to, aby pochówek był w jak najwyższym standardzie. Jak wiadomo, zmarli chowani są na cmentarzach komunalnych oraz wyznaniowych. To od rodziny zależy wybór takiego miejsca. Rodzina może również zadecydować o formie pochówku. Mimo tego, że większość zmarłych chowanych jest w klasycznych drewnianych trumnach, coraz więcej osób wybiera również kremację. Spopielone ciało zmarłego chowane jest w specjalnych urnach do tego przeznaczonych. Warto nadmienić, że polskie prawo zabrania chowania zmarłych poza cmentarzami.

Usługi pogrzebowe Pułtusk


Ostatnie pożegnanie osoby zmarłej to bardzo ciężkie chwile dla całej rodziny. Warto więc wybrać zakład pogrzebowy Kraszewski Pułtusk, który odciąży bliskich i sam zajmie się większością spraw organizacyjnych. Jeśli zmarły nie chciał, aby w jej pogrzebie uczestniczyła osoba duchowna, można skorzystać z sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego Kraszewski. Rodzinny zakład pogrzebowy to przedsiębiorstwo, które zajmuje się pochówkiem od pokoleń. To sprawia, że jest jedną z najstarszych firm zajmujących się tą branżą w Pułtusku.

Zaufanie lokalnej społeczności przyczynia się do poprawiającej się jakości usług. Ponadto, firma oferuje przewóz trumny ze zmarłym w samochodach wysokiej klasy po to, aby ostatnia droga osoby była godna. Co ważne zakład pogrzebowy odpowiada również za dobranie odpowiednich wieńców czy też wiązanek. To rodzina decyduje o wyborze kwiatów. Warto korzystać z usług zakładu pogrzebowego Kraszewski. Firma ta ma ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. To sprawia, że wszystkie formalności, jak i ceremonie będą na najwyższym możliwym poziomie. Ostatnie chwile z osobą zmarłą są bardzo ważne dla rodziny oraz przyjaciół osoby zmarłej. Godny pochówek to prawo każdego człowieka.

firma pogrzebowa z Wrocławia

Zakład pogrzebowy Witwicka z Wrocławia

Odejście bliskiej osoby jest dla całej rodziny momentem trudnym, często traumatycznym. Ciężko jest zapanować nad emocjami oraz skupić się na sprawach organizacyjnych związanych z pogrzebem, których jest naprawdę sporo, zwłaszcza gdy bliska osoba umiera poza granicami kraju. Na szczęście całość organizacji pogrzebowej i przygotowanie do niego można powierzyć specjalistom, którzy od wielu już lat świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie. Dzięki takiemu wsparciu można skupić się na przeżywaniu żałoby, modlitwie, przemyśleniach i przygotować się w ciszy i spokoju do ostatniego pożegnania.

Czytaj więcej
usługi pogrzebowe Łódź

Usługi pogrzebowe w Łodzi

Łódź jest miastem, które przeplata w sobie urok nowego miasta wraz z fabryczną przeszłością. Miasto to, potrafi zachwycić swoimi kamienicami i uliczkami, które przyciągają co roku nowych turystów. Jednak dla mieszkańców Łodzi same urokliwe miejsca to za mało. Miasto to jak każde inne musi oferować usługi, które spełnią oczekiwaniom mieszkańców. Mowa tutaj nie tylko o szpitalach, edukacji, ale również zakładach pogrzebowych.

Czytaj więcej