Zakład pogrzebowy Warszawa Wólka Węglowa – Cmentarz Północny

cmentarz warszawa

Cmentarz Północny usytuowany jest na Wólce Węglowej i Młocinach w warszawskiej dzielnicy Bielany. Nekropolia zaliczana jest do największych w Polsce i Europie – tutaj odbywa się najwięcej pochówków w porównaniu z innymi cmentarzami w stolicy.

Warszawa Wólka Węglowa – historia cmentarza

Decyzję o budowie Cmentarza Północnego podjęto w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia – warszawskie nekropolie były przepełnione i konieczne było wytyczenie nowego miejsca na pochówki. Wybrano rozległy obszar na skraju Lasu Młocińskiego przy trasie wylotowej na Gdańsk.

Nekropolia ma ponad 140 ha powierzchni poprzecinanej 200 km dróg wewnętrznych, które dzielą cmentarz na 800 kwater. W Domu Pogrzebowym znajdują się trzy sale ceremonialne, przechowalnia, spopielarnia, biura zarządu. Cmentarz jest świetnie skomunikowany z resztą miasta, posiada obszerne parkingi.

Właścicielem i zarządcą Cmentarza Północnego jest miasto stołeczne. Komunalny charakter miejsca sprawia, że można tu organizować pogrzeby wyznaniowe oraz świeckie.

usługi pogrzebowe w Warszawie

Ostatnie miejsce spoczynku

Na Cmentarzu Komunalnym na Wólce codziennie odbywa się kilka ceremonii pożegnania zmarłych. Ci, którzy odeszli spoczywają wśród wspaniałej zieleni – na cmentarzu rośnie kilka tysięcy drzew i krzewów, a żywi przechadzający się po tym miejscu, czytając nazwiska i epitafia umieszczone na tablicach, mają okazję poznać bogatą historię miasta i kraju. Na Wólce ostatnie miejsce spoczynku znaleźli między innymi: aktor i pisarz Jan Himilisbach, nieodżałowany poeta Edward Stachura, pisarz i wybitny scenarzysta Aleksander Ścibor-Rylski, sławna śpiewaczka Marta Mirska, znani samorządowcy, politycy, sportowcy, przedstawiciele świata nauki.

Usługi pogrzebowe na Cmentarzu Północnym

Rodziny – organizatorzy pogrzebów stoją przed niezwykle trudnym zadaniem, bowiem przygotowanie pochówku to skomplikowana operacja logistyczna, na którą osoby pogrążone w żałobie nie mają dość siły. Konieczne jest więc zlecenie usług firmie funeralnej. Działający na Wólce zakład pogrzebowy „Heron” oraz „Nekropolis” to doświadczone rodzinne firmy, które realizują kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie Cmentarza Północnego i innych nekropolii warszawskich oraz tych położonych poza stolicą.

Współpraca z wybranym zakładem pogrzebowym rozpoczyna się w momencie zgłoszenia zgonu – telefony alarmowe działają w systemie 24/7. Poza taką formą można także używać łączności za pośrednictwem e-maili lub formularzy kontaktowych, które „Heron” i „Nekropolis” mają w swoich serwisach internetowych.

Jakie usługi wykonuje zakład pogrzebowy?

Pierwszą usługą jest eksportacja ciała z miejsca zgonu do przechowalni. Następnie przychodzi czas na zdobycie licznych pozwoleń, dokumentów i aktów – procedury urzędnicze są zawiłe i dość czasochłonne, więc warto zlecić wizyty w urzędach przedstawicielom zakładów pogrzebowych. W imieniu rodziny załatwiane są także wypłaty z tytułu ubezpieczeń społecznych (zasiłki pogrzebowe) oraz polis na życie, rezerwacja miejsca na cmentarzu i ustalenie terminów (mszy, pochówku, stypy). W porozumieniu z bliskimi powstaje scenariusz ceremonii – może mieć ona charakter religijny w dowolnym wyznaniu lub świecki z mistrzem ceremonii.

Kompleksowe usługi pogrzebowe to także wszystkie czynności związane z przygotowaniem grobu oraz ciała do pochówku lub kremacji. Rodzina nie musi martwić się o transport, oprawę medialną i muzyczną, nekrologi czy kwiaty.

Poza organizacją pogrzebów firmy zajmują się także transportem zwłok na terenie kraju i zagranicą. Na zlecenie wykonywane są także ekshumacje.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zakłady pogrzebowe Wólka Węglowa Warszawa

W celu odnalezienia uczciwie działającego zakładu pogrzebowego na Wólce Węglowej – warszawskim cmentarzu komunalnym północnym – należy wyszukać szczególowe informacje teleadresowe na portalu funer.com.pl

polecam
10 miesięcy temu

Ja polecam firmę Iredar – organizowała dla nas pogrzeb na tym cmentarzu i jesteśmy bardzo zadowoleni.


2
0
Would love your thoughts, please comment.x