Kremacja zwłok, czego możemy się spodziewać?

Jeszcze jakiś czas temu kremacja zwłok nie była zbyt często wybierana. Nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób przygotowuje się ciało zmarłego do pochówku i to właśnie niewiedza powodowała strach przed skremowaniem ciała ukochanej osoby.

Usługa kremacyjna Syriusz Elbląg to staranne przygotowanie zwłok osoby, którą kochaliśmy. Możemy więc liczyć na to, że ciało będzie traktowane z należytym szacunkiem i delikatnością, co jest bardzo ważne także po śmierci.

Na czym polega kremacja zwłok?

Kremacja zwłok to staranne przygotowanie ciała poprzez usunięcie elementów, które nie mają szansy zamienić się w popiół. Zwłoki ubierane są w ubranie i umieszczane w trumnie, która nie może zostać polakierowana. Następnie umieszcza się je w piecu i przez około 3 godzin ciało jest kremowane.

Kremacja zwłok Syriusz Elbląg

Czy możliwe jest zobaczenie zwłok przed skremowaniem?

Dla wielu rodzin bardzo ważne jest pożegnanie się ze zmarłym jeszcze zanim ciało zostanie skremowane. Możemy to oczywiście zrobić, kiedy zwłoki zostaną ubrane i umieszczone w specjalnej trumnie. Moment jest bardzo intymny, dlatego pracownicy domu pogrzebowego starają się zapewnić rodzinie jak najwięcej komfortu w tym trudnym czasie. Możemy mieć pewność, że przez cały okres przygotowania zwłok nie będziemy musieli obawiać się, że w którymkolwiek momencie będą traktowane z brakiem szacunku, bo to właśnie tej kwestii najbardziej obawia się cała rodzina zmarłego.

Dlaczego tak wiele osób boi się kremacji zwłok ukochanej osoby?

Jeszcze jakiś czas temu niewiele mówiło się o kremacji zwłok. Brak wiedzy powodował niechęć, bo to nieznane jest najtrudniejsze do przełknięcia. Teraz zdecydowanie częściej rodziny zmarłych decydują się na kremację, bo możemy bez problemu umieścić urnę z ciałem w grobie rodzinnym, a także cały pogrzeb sprawdza się nie tylko w przypadku pogrzebów świeckich, ale także katolickich. Dzisiaj bez problemu możemy dowiedzieć się, jak wygląda cały proces kremacji i dzięki temu mamy szansę zadecydować, czy jest to sposób przygotowania zwłok, który jesteśmy w stanie przełknąć, czy zupełnie inaczej wyobrażamy sobie przygotowanie zwłok tak ukochanej przez nas osoby. Sami musimy zadecydować i wybrać, który sposób okaże się najlepszy i na jaki się ostatecznie zdecydujemy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments