Czym kierować się podczas wyboru trumny?

Krzyż, trumna

Mogłoby się wydawać, że wybór trumny jest banalnym zadaniem. W momencie straty bliskiej osoby ciężko nam myśleć o doborze akcesoriów pogrzebowych. Godny zaufania zakład pogrzebowy z pewnością doradzi nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że takie przedsiębiorstwa często współpracują z producentami trumien i urn, dzięki czemu cena zakupu może być o wiele korzystniejsza. Jest to ważne dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu.

Rozmiar trumny

Rozmiar trumny

W pierwszej kolejności musimy wybrać odpowiedni rozmiar trumny. Liczy się nie tylko wzrost zmarłego, ale również waga. Istotne jest to, aby wybrany model nie był zbyt wąski. Niektóre marki świadczą specjalne usługi pogrzebowe – można do nich zaliczyć produkcję trumny na zamówienie. W takiej sytuacji wystarczy jedynie podać niezbędne wartości (wzrost, waga, wiek). Z takiego udogodnienia często korzystają ci, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniej skrzyni np. z uwagi na skrajną otyłość osoby zmarłej.

W zdecydowanej większości przypadków nie będziemy mieć większych kłopotów ze znalezieniem trumny w odpowiednim rozmiarze. Jeśli będzie ona nieco zbyt duża, to nic nie szkodzi.

Materiał

Materiał trumny

Największym zainteresowaniem cieszą się trumny drewniane. Są one eleganckie oraz ponadczasowe. Sprawdzają się zarówno w przypadku pochówku dzieci, jak i osób dorosłych. Duże znaczenie ma jednak jakość zastosowanego drewna. Musi ono zostać zaimpregnowane, tak aby przez długie lata nie utraciło swojej pierwotnej formy.

W sprzedaży znajdują się również trumny metalowe. Na uwagę zasługuje fakt, że są one o wiele bardziej wytrzymałe. Nierzadko ich cena jest o wiele niższa, co stanowi spory atut. Powierzchnia może zostać pomalowana na dowolny kolor. Takie skrzynie utrzymane są w typowo minimalistycznym stylu. Nie ma tutaj miejsca na fantazyjne zdobienia.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
J.A
J.A
3 lat temu

Nie spodziewałem się, że artykuł o trumnach może być taki interesujący.

Pozdrawiam autora wpisu!

Janek_22
Janek_22
3 lat temu

Ciekawy artykuł i ogólnie portal. Szukałem informacji na temat trumien i trafiłem tutaj. Bardzo przydatne informacje.

porady i informacje
3 lat temu

Na mojej stronie odnajdziecie również wiele porad i informacji – zapraszam


4
0
Would love your thoughts, please comment.x