zakład pogrzebowy Katowice

Zakład pogrzebowy WALCZAK Katowice

Walczak to bliskość względem rodzin, które stanęły w obliczu śmierci bliskiej osoby. Wiele osób obawia się, że zostaną pozostawione same, gdy ich bliska osoba odejdzie. Odpowiednie dokumenty, zasiłek, testament, ostatnia wola – wszystko dla jednej osoby wygląda przerażająco. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie jesteśmy w takiej sytuacji sami. Do naszej dyspozycji jest wiele firm, takich jak Zakład Pogrzebowy z Katowic, który pomaga rodzinom pogrążonym w żałobie poruszać się na różnych poziomach spraw urzędowych.

Dom pogrzebowy Walczak to wsparcie katowickich rodzin

Firma pogrzebowa z Katowic wspiera rodzinę Zmarłego od pierwszego kontaktu. Pracując w tak trudnej branży, empatia jest niezbędną cechą, która udziela się przy pomaganiu przejść rodzinie i Zmarłemu Jego ostatnią drogę. Dlatego Zakład Pogrzebowy WALCZAK z Katowic tworzy wykwalifikowana grupa fachowców, podchodzących do swojej pracy z pełnym zaangażowaniem.

Pracownicy już na samym początku spotkania są w stanie doradzić bliskim Zmarłego przy nawet najmniejszych problemach. Nieważne czy chodzi o wszelkiego rodzaju formalności, czy wsparcie emocjonalne, zawsze żałobnicy otrzymają wsparcie.

Często organizacja pogrzebu i emocje związane ze śmiercią wywołują duże zamieszanie. Stąd problemem mogą być administracyjne sprawy, przy których trzeba „trzeźwo” myśleć, a rozkojarzenie może spowodować jeszcze więcej niepotrzebnych żałobnikom problemów. Jedną z lepszych opcji w zakładach pogrzebowych z Katowic jest możliwość skorzystania z pomocy między innymi przy uzyskiwaniu aktu zgonu czy zasiłku pogrzebowego z ZUS-u, KRUS-u czy MSWiA.

Przypomnijmy, że zasiłek pogrzebowy może dostać każdy, kto zapłacił za pogrzeb – osoba z rodziny zmarłego, ale także osoba obca lub instytucja np. pracodawca czy dom pomocy społecznej. Dokumenty należy złożyć do 12 miesięcy od dnia śmierci.

Zakłady pogrzebowe Katowice

Zakłady Pogrzebowe z Katowic udzielają również informacji, czy jest szansa na zamknięcie się w kwocie zasiłku, który wynosi 4000 zł. Jest to obecnie zadanie bardzo trudne niezależnie czy mówimy o pogrzebie z urna czy z trumną. Zakład pogrzebowy Walczak z Katowic zawsze dobiera konkretną propozycje cenowa do możliwości finansowych rodzin.

Zdajemy sobie sprawę, że śmierć ważnej dla nas osoby jest dużym ciosem. Niektórym trudno jest w pierwszych dniach od tragedii wyjść z domu, porozmawiać z ludźmi. Dlatego komfortowym rozwiązaniem jest usługa mobilnego biura. Dzięki niej przedstawiciel takiej firmy, jak Zakład Pogrzebowy WALCZAK, może „zjawić” się w naszym domu i pomaga zdecydować o różnego rodzaju udogodnieniach dotyczących wyboru usług pogrzebowych, czy przebiegu uroczystości pogrzebowej.

Sprowadzanie osób zmarłych z dowolnego kraju do Katowic

Niestety zdarzają się sytuacje, że bliska nam osoba zmarła poza granicami kraju, czy w innym mieście. To zdecydowanie duże wyzwanie dla rodziny, która wcześniej nie miała styczności z takim przypadkiem.  Nagle w głowie pojawia się wiele pytań, jak sprawić, żeby nasz bliski wrócił do rodzinnego miasta.

Na szczęście, od wielu lat zakład pogrzebowy z Katowic wspiera rodziny, które są w tak szczególnie trudnych sytuacjach. Firma, w imieniu rodzin, dokonuje wszystkich niezbędnych formalności związanych z pozwoleniami na transport osoby zmarłej i jej pochówek. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę internetową zakładu pogrzebowego Walczak z Katowic.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SACRUM
SACRUM
5 miesięcy temu

Moja znajoma miała przyjemność korzystać kiedyś z usług tego zakładu i nie miała zastrzeżeń. Natomiast ja korzystałam (niestety)..z usług firmy pogrzebowej sacrum w katowicach i powiem jedno. Firma z naprawdę profesjonalnym podejściem do swojego klienta. Polecam serdecznie wszystkich, którzy szukają profesjonalnej pomocy w niestety tak smutnych okolicznościach, jakim jest śmierć drugiej osoby.

Pamietajmy.eu
20 dni temu

Pamiętajmy o zmarłych – zapraszam do mojego seriwisu funeralnego.